Stěhovali jsme dnes piáno

Miro, nechcete do hospody klavír? Plácl mě jen tak mezi řečí přes ramena Pavel, generální to dodavatel čerstvé zeleniny na Pinduli. Kdo umí, zahraje, jemná a rozevlátá duše umělcova ti zvýší spotřebu alkoholu, znalecké publikum zase kulturu na pasekách ocení…

Klavír, křídlo, piáno-rozdíly neznaje-vím jen, že všechno to má poměrně dost klapek, každá jinak znějící. Soudružka učitelka Janochová, slepě rakousko uherský model školství nezavrhující, nás na Kudlově přes podobné zařízení lískovým ukazovátkem často umravňovávala.

Kdo nikdy nestěhoval kus nábytku, poctivým litinovým plátem vyztužený, nechť si osvěží paměť zhlédnutím scénky Laurel a Hardy stěhují piáno. Za pomoci kuchařů, řidiče a zkušené asistence mé ženy i pobledlých servírek jsme nástroj sesmýkali z korby nákladňáku, kterému se viditelně (na rozdíl od nás) ulevilo. Patmatovsky jsme jej doštragali na vytipované místo.

Tak ti Pavle moc děkuju. Ladiče i dřevorestauratéra mám objednaného. A na těch, co nám předvedou své koncertní umění nechávám pouze honorář.