Moje drahé spotřebiče

Naiva, domnívající se, že značkové zboží se vyrábí na věčné časy jsem samozřejmě nikdy nebyl. A aby prodejci byli pravdomluvní a poctiví nadmíru … kam by přišli, že…? Po uplynutí zákonných garancí na kuchyňské spotřebiče jsem seznal, že zboží vietnamských trhovců se liší od toho z kamenných obchodů pouze cenou. A nedostatkem závad rozhodně netrpí. Nakonec – všichni je nakupují od stejných asijských producentů. Čas plyne, přemnohé se od dob nesmrtelných chladniček zn. Calex, těch „se šlapátkem“ změnilo.

Mikrovlnky, varné konvice, gril a konvektomat. Jeden by nevěřil, nebýt obchodníků, co všechno dnes v kuchyni potřebujete. Během pár let jsem dokázal navázat kontakty se servisními techniky spotřebičů s předponou gastro z celého širého okolí. Musíš znát termostaty, změkčovače, chladiče i ohřívače, výrobníky ledu, fritézy a sklopné pánve. Úplný Ladislav Vodička. Plus nomen omen šoker. S Pavlem V., šikovným to svářečem a letovačem chladničkových a klimatizačních výměníků si již tykáme. Chybí jen společně rodinné vánoce strávit. Se sebezapřením jej pravidelně informuji o nových záludnostech bílé techniky, zatím se mnou jedná přátelsky, s porozuměním, inkasuje mě omluvně téměř se slzou v oku.

Miro, nejde nám zas odsávání, hlásil mi ráno kuchař a pro jistotu se ukryl za největším polévkovým kastrólem. A tak si ulevuji alespoň tímto textíkem.