731 616 870

11:00 - 21:00 Po - Čt
11:00 - 22:00 Pá - So
11:00 - 19:00 Ne

Aktuality

Opět svatební sobota

Své ANO si na Pinduli v sobotu v 11.30 řeknou - předpokládám, že to nedopadne jako v Klatovech -  Patrik a Hanka. V každém případě máme v sobotu zavřeno... a ANO, bude líp v neděli. To zase otevřeme.

Pindula je i u Frenštátu

"Myslíš Emile, že se za den dá pěšky dojít z Lysé hory na Pindulu?" Zkoušel jsem kamaráda. Emil je závodník z Kopřivnice, rodiště to jmenovce "lokomotivy" Zátopka. (Já moc těmto výkonům nerozumím. Trochu hraju šachy, ze sportu dodržuji snad jen pitný režim a naposled jsem čile utíkal, když nás hnal pan Válek ze třešní).

"Provozují treking, Ostraváci", pokračoval jsem."Objednali si nocleh. Na mé pochybnosti ohledně vzdálenosti jsem v telefonu cítil shovívavost borců nad pokašlávajícím, určitě neduživým hostinským."

"No, také tom nevěřím", vyjádřil se pochybovačně i odborník dlouhých cyklotras Emil. "Bo to chce tak dva dny..."

"Už jsme tu u vás pane Pilík", zahlaholil mi pozdě večer v telefonu hlas. "Slezli jsme z Radhoště, konečně do sprchy a na pivo! Nemůžeme ale najít recepci a vás tady také nikdo nezná!"

 

K výročí přistání na měsíci

Je tomu už 47 let. Slunná neděle, probírali jsme se na dvoře u kamaráda Čermáka předválečnými rodokapsy a dohadovali se o načtených znalostech jmen hlavních padouchů. Z chrčícího tranzistoru Perla trčela feritová anténka. Redaktoři diskutovali vyhlídky a rizika plánovaného přistání amerických kosmonautů na měsíci. (To se vzápětí povedlo nad ránem 21.července).

Kamarádův tatínek, pokyvujíce zkušeně pasekářskou hlavou chvíli také poslouchal. Potom rozhodil mezi horkem uondané slepice hrst zrní a zarozumoval: "Tož ogaři, oni Rusáci by tam také nejak hňápli. Hm, hýmlhergot. Ale jak zpátky, jak zpátky..."

 Odposlechnuto u chodníku

Odposlechy jsou uznávanou, tradiční metodou policejní praxe.

"Taková prdel a kolik tu mají lidí!" Odposlechl jsem i já dnes na terase u chodníku dvě odcházející ženy...

Rodina je základ státu

Zatímco institut nové babičky počíná jak známo aktem neveřejným(obvykle) a babičkou stěží ovlivnitelným (také obvykle) -  tchýně na Pinduli produkujeme jako Baťa cvičky téměř každou sobotu a veřejně.

Takže: 16.7. máme zavřeno - svatba. 23.7. zavřeno - svatba. 30.7. zavřeno - svatba. A hned máme na světě tři nové tchýně.

P.S. : O den později...Paní Ilona mě upozornila, že vzniká tchýní vlastně 6! Já jsem  popleta a Ilona zase ví, o čem mluví...

Borůvkové knedlíky

Už jsem se zde kdysi zmiňoval, že co je nezdravé je jako na potvoru dobré. Zdravá jídla se vyznačují především absencí chuti a zápachu, zatímco ta nezdravá jsou pochoutkou pro gurmány.

Pobledlí, hubení lidé věci neznalí si myslí, že po knedlíkách se tloustne a bože chraň, obsahují "prý aj ten jedovatý lepek".

Jste-li ale vůči bludům odolní a nechce se vám s knedlíkama doma patlat, dejte si naše skvělé borůvkové! Tvarohem či mákem sypané a máslem zalité. Dobrou chuť přeje Přemek, Jindra a borůvková farma Provodov .

Bez práce nejsou malinové koláče

Za zlatých časů socialismu, kdy ještě nikdo neslyšel o ekologii a klínovými řemeny se topilo, jsme odpadky vyváželi do jámy do boří. No odpadky...PET láhve nebyly, zálohované sklo se po vymytí vracelo a plechovky větších rozměrů použil tatínek v dílně na ředidlo na štětce. Vytažené hřebíky jsme museli s Jirkou recyklovat rovnáním a ten starý kočárek stejně za týden zase z jámy někdo odtáhl.

Na tomto rumišti rostou nyní extrémně zdravé maliny. Sběr lesních plodů je práce vyžadující minimum intelektu - pokud si teda nespleteme ostružiny s rulíkem zlomocným nebo se zaječími bobky - a tak vhodná i pro mě.

Něco Hanička zamrazila k třešním a rybízu na pozdější výrobu pečeného čaje a z části jsem si velkopansky poručil bublaninu . Příjďte také na Pindulu ochutnat...