731 616 870

11:00 - 21:00 Po - Čt
11:00 - 22:00 Pá - So
11:00 - 19:00 Ne

Aktuality

Sobota 27.května - svatba

Tento týden v sobotu 27.5. máme celou restauraci i terasy rezervovánu pro svatební obřad a hostinu.

Děkujeme za pochopení.

Zákeřný banán

Tati, víš že koneček banánu obsahuje hadí jed? Říkávala dcerka, když byla malá. Banán loupala zásadně od špičky, konec ukousla a vyplivla. Jak a kde na to přišla mi není jasné dodnes.

Já jsem v dětství vyplivovával akorát tak "šušně" z máslovek obtěžkávajících v září hrušku na Vavrušovém poli. Banány  určitě rostly už i za rozvinutého socialismu, jenže ne za plotem naší zahrady. V banánových republikách, říkali nám ve škole.

Vzpomněl jsem si dnes ráno, rozsednuv mstivou žlutou slupku zadkem čerstvě vypraných kalhot. A vyskočil jsem tak čiperně, jako by se v ní ten had ukrýval.

Strýc Podger sekal trávu

Má dětská záliba ve sběru jetelových čtyřlístků se mi od jara odvděčuje prací na travních plantážích kolem penzionu. Sekání strunovou sekačkou zn.Stiga má jednu nepříjemnou vlastnost. Odlétávající tráva jako sekundové lepidlo lpí na oděvu, zdi i karoseriích zaparkovaných automobilů.

Pane, poodjeďte si prosím autem, pobídl jsem ohleduplně řidiče čekajícího na parkovišti v pěkném tmavém audi. Budu tady sekat.

Pán uposlechl. Nastartoval a popojel. Poté si jen nechápavě přehodil párátko do druhého koutku, dumaje o smyslu slov blba pod plexisklem v zaflákaných montérkách. Nemohl tušit, že jsem vzápětí zmizel i se sekačkou proto, že mi došla sekací struna...