731 616 870

11:00 - 21:00 Po - Čt
11:00 - 22:00 Pá - So
11:00 - 19:00 Ne

Aktuality

Popelec

Dnešní popeleční středa rozhodně neznamená, aby nám perzekvovaní kuřáci vzteky típali popel z vajglů na chodník, ani aby mi někdo po obědě šel vysypat popelník na hlavu.

Prostě je jen půst, tělesná a duchovní očista. Necpeme se dnes tedy evidentně nezdravým, chutným vepřovým či výtečně zlatavými řízky ale zvolíme květákový karbanátek. Nebo buchtičky s krémem, že...

Asi dnes přišlo jaro

Jaro, léto, podzim, zima a imperialismus - úhlavní nepřátelé socialistického zemědělství. Říkávával se vtip.

Milosrdně vše zahalující sníh zmizel a tristní stav trávníku zpracovávaného přes zimu zákeřným prevítem krtkem dává tušit brzké bolesti v kříži. Sluníčko se zlomyslně směje z vymetené oblohy, ozývá se i první zpěvné ptactvo. Dychtivě prací roztouženou ranní atmosféru podtrhává rezivějící rýč a motyka opřená uvnitř zanedbaného skleníku.

Dřinu strojům, lidem myšlení! Životadárné období, věčná inspirace básníků JARO je asi tady.

Romantický Valentýn na Pinduli

V České republice máme spoustu dnů tak významných, že je naši čačtí poslanci určili státními svátky. Když je svátek, nikdo logicky nemusí pracovat. Tedy...skoro nikdo. Jenom  zaměstnavatelé je musí jaksi nelogicky zaplatit.

Na rozdíl od oslav zavraždění našeho jediného svatého panovníka, příchodu Rusáků nebo oslav již neexistujícího státu se stal Valentýn mezi mladou generací tak populární, že zaskvět se červeně v kalendáři by bylo přinejmenším milé.

Naši kuchaři pro vás na večer 14.února přichystají valentýnské meníčko. Jaké... neprozradím. Ta trocha tajemství při svíčce u vytopených kamen se vám ale bude jistě líbit. Rezervaci doporučujeme.