731 616 870

11:00 - 21:00 Po - Čt
11:00 - 22:00 Pá - So
11:00 - 19:00 Ne

Aktuality

Máme to za sebou, jsme rádi

Servírka Peťa v sobotu: Šéfe, zítra příjdu trochu později. Vojtíšek bude mít ve škole na Křibech návštěvu předsedy vlády.

Já s údivem: V neděli? Premiér? Zase jdeš večer flámovat, že...

Peťa: Ne, fakt.

Já podezíravě druhý den: Ahoj, co Sobotka?

Peťa, zorničky rozšířené: Měl růžovou košili a evidentně byl rád, že to má za sebou.

Já, zorničky ospalé: Aha. Já jsem zase rád, že mám za sebou tu včerejší nekonečnou svatbu .

Podzim s vůní burčáku

Zadumaná, rozvolněná krajina kolem Boršic se navečer již podzimně zabarvovala. Skotačivě lahodná vůně vinného moštu vznášející se nad dvorkem Pavla S.dávala tušit jeho aktuální činnost.

A skutečně.Sladce zmáčený, mohutný dubový pres se těšil technologické pozornosti nejen mého dlouholetého přítele s vaničkami moravského muškátu rozsetými kolem ale i pozornosti mlsných vos."Chcéu bys Jardo enem do teho?" Pohlédl zkoumavě na naše ruče přinášené petky..."Atoš teho mosíte každý aspoň pět litrů vypit." Z jeho výrazu bylo patrné, co si o množství menším než káď myslí. "Poďte, idem do sklépka."

O blahodárných účincích burčáku na cévy, trávící trakt a ženská srdce, ba i o smíření člověka s trudným osudem po napití - darmo psát. Jen psychicky labilním a nepovedeným abstinentům by se mylně mohlo jevit, že snad škodí.

"Toš dondite okoštovat. A sklénkama sa neťuká!"

Konec prázdnin je tady

Miluji novinové články začínající slovy "jak vědci zjistili". Kdysi největší váhu mívávala průlomová zjištění typu "sovětští (nebo bulharští) vědci zjistili, že ..." Např. "... že, maso mamutího mláděte objeveného po třiceti tisících letech ve věčně zmrzlé tundře u Kolymy je poživatelné a chutné..."

Ale k meritu věci. Dočetl jsem se dnes, že vědci zjistili nejvíce depresí a rozchodů partnerů právě na konci srpna. Ne tedy, že by poslední den prázdnin vzbuzoval zejména u studentů a učitelů bůhvíjak bujaré veselí. Ba i Xenička, na gymnázium nastupující, mi včerejší telefonát uvedla slovy "..ách jo.."

Nakonec ale - sluníčko má ještě mimořádnou sílu a na terase na Pinduli vám něco chutného uvaříme a načepujeme. A tak vědcům jejich teorii zpochybněme .